typex.info

OFFTOP

Breaking news PRL

Reading Time: < 1 minute Podsumowanie najważniejszych faktów mijającego dnia.

20/12/22 < 1 min

Breaking news PRL

Reading Time: < 1 minute

Dobry wieczór Państwu. Minęła dziewiętnasta trzydzieści. Zapraszam na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia.

Dziś odnotowano tysiąc pięćset sto dziewięćset nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To niestety niechlubny rekord dotychczasowych rejestrów. Najwięcej było ich w województwach łomżyńskim, częstochowskim, suwalskim, zielonogórskim i białostockim. Komitet Centralny PZPR przypomina o konieczności dezynfekowania rąk, zachowaniu dystansu społecznego oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych i środkach transportu miejskiego.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed nową odmianą wirusa o kryptonimie Delta. Jest to szczególnie niebezpieczna mutacja powodująca świąd, hemoroidy, koklusz i gradobicie. Naukowcy podkreślają, że zmutowaniu uległy już także podtypy tej odmiany o roboczych nazwach Delta Plus, Delta Plus Extra, Delta Plus Extra Pro i Delta Plus Extra Pro Hybryda.

Jednocześnie Komunistyczna Organizacja Zdrowia zaznacza, że zimą możemy spodziewać się jeszcze bardziej zjadliwych mutacji z rodziny Omega, Gamma, Lambda, Sigma, Pi oraz wyjątkowo groźnej Alfa Centauri Tyranozaurus Rex Forte.

Pozostałe wiadomości z kraju:

W zeszłym miesiącu nasi górnicy wydobyli kolejne 20 milionów ton węgla, co pozwoliło Polsce zająć dziesiąte miejsce na liście światowych potęg gospodarczych. Jest to kolejny dowód na to, że polityka rządu się sprawdza, udowadniając swoją skuteczność na polu rozmaitych inicjatyw społecznych i gospodarczych.

Polskie sadownictwo szturmem podbija wschodnie rynki. Nasze jabłka zdobyły Grand Prix na festiwalu owocowym w Bukareszcie. To już kolejny sukces naszych rolników na rynku międzynarodowym. Obok przemysłu mleczarskiego i odzieżowego polskie owoce mają szansę stać się trzecią wizytówką naszego kraju.

Rusza rządowy projekt “Wytrop ruskiego agenta”, którego celem jest zidentyfikowanie szpiegów Moskwy i późniejsze zadenuncjowanie ich Służbie Bezpieczeństwa. Rada Ministrów chce w ten sposób przypomnieć swoim obywatelom, że ruskim służbistą może być każdy, nawet niewinnie wyglądający sąsiad. Za okazanie dowodu zdrady obywatela i doniesienie na niego aparatowi bezpieczeństwa przewidziane są wysokie nagrody pieniężne. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo społeczne leży w obowiązku i interesie nas wszystkich.