typex.info

OFFTOP

Ken Block nie żyje

Reading Time: < 1 minute Tragiczna śmierć legendy motosportu.

9/01/23 < 1 min

Ken Block nie żyje

Reading Time: < 1 minute

2 stycznia 2023 roku w wyniku wypadku skutera śnieżnego w pobliżu Mill Hollow w stanie Utah zmarł Ken “Hoonigan” Block – jeden z najlepszych kierowców rajdowych w historii. Mężczyzna wypadł z pojazdu i został przez niego przygnieciony. Poniósł śmierć wskutek odniesionych obrażeń. Miał 55 lat.

Kariera rajdowa Kena Blocka rozpoczęła się w 2005 roku. Świat szybko poznał się na jego niezwykłych umiejętnościach. Kierowca na początku ścigał się w serii Rally America Championship, wielokrotnie wygrywając w klasyfikacji generalnej. Od początku swojej kariery zdobył pięć medali rajdów X Games, w tym srebro na Global X Games Barcelona Rallycross w 2013 roku.

Ken był uważany za wizjonera w promowaniu sportu samochodowego. Sprytnie łączył marketingową smykałkę z umiejętnościami rajdowymi. Światową sławę przyniosła mu seria filmów Gymkhana, w których obok precyzyjnego driftu popisywał się też kaskaderskimi przejazdami. Wszystkie jego filmy z tej serii osiągnęły ponad pół miliarda wyświetleń.

Kierowca zostawił żonę Lucy oraz trójkę dzieci. Dla mnie był przykładem tego, jak należy żyć. Dawał z siebie wszystko i nie oglądał się na krytykę innych (rozpoczął zawodową karierę w wieku 38 lat). Z każdego niepowodzenia czy porażki wychodził silniejszy. Oddany żonie i rodzinie, poświęcony pracy będącej życiową pasją. Lepiej żyć krótko i treściwie, zostawiając po sobie coś ważnego, niż długo i bezsensownie, będąc bezrozumną systemową kukłą poświęconą konsumpcji i prymitywnej rozrywce.