typex.info

ZDROWIE

Sól i woda – esencje życia

Reading Time: 3 minutes Zbawienny wpływ soli kamiennej.

26/01/24 3 min

Sól i woda – esencje życia

Reading Time: 3 minutes

Czy dziwi Was ten tytuł? O wodzie każdy słyszał, jak ważna jest dla organizmu. Ale sól? Przecież mówi się, że to biała śmierć. A jednak prawda jest inna. Trzeba tylko wiedzieć, czym sól naprawdę jest. To nie sól biała, warzona, która stoi na półce w każdym sklepie. Tej rzeczywiście trzeba unikać. My natomiast mówimy o soli kopalnej, szarej lub różowej, niejodowanej, która jest właściwie mikroelementami z solą. W Polsce mamy fantastyczną sól z kopalni z Kłodawy.

Taka właśnie sól jest zbawienna dla zdrowia człowieka i zwierząt. Przecież właśnie zwierzętom wykłada się sól, aby były zdrowe. Możemy też przypomnieć sobie opowieści z dawnych wojen, gdy za sól płacono złotem. Przecież nie dla poprawy smaku potraw. To esencja życia i dawniej dobrze o tym wiedziano.

Zanim przejdziemy do najlepszych sposobów przyjmowania soli kopalnej, omówmy jej rolę w organizmie. Korzyści z przyjmowania soli są spektakularne i nie do przecenienia:

  • Sól kopalna zawiera mnóstwo mikroelementów (kłodawska ok 80) niezbędnych dla funkcjonowania organizmu. Nie znajdziemy ich już w dostatecznej ilości w warzywach i owocach rosnących dziś na wyjałowionych, sztucznie nawożonych i opryskiwanych glebach.
  • Ratuje nasze jelita i żołądek, umożliwiając prawidłowe wchłanianie i trawienie pokarmów, w tym białek. Dzieje się tak poprzez wpływ na odpowiednie ph żołądka i wydzielanie enzymów trawiennych, pepsyny i kwasu solnego. Umożliwia też wchłanianie minerałów np. cynku czy wit B12 oraz zapobiega powstawaniu tzw. nieszczelnego jelita lub poprawia jego stan. Unieszkodliwia też wszystkie patogeny, pleśnie, grzyby wnikające do organizmu razem z powietrzem.
  • Sól kopalna, jak pisze Borys Bołotow w swojej książce ”Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie”, powoduje odmłodzenie komórek poprzez wpływ na rozpad i usuwanie starych lub uszkodzonych komórek, a na ich miejsce powstawanie młodych, silnych zdrowych. Ta wymiana, przebiegając dużo sprawniej, ma wpływ na zdrowie organów i odmłodzenie organizmu.
  • Sól z mikroelementami (i wodą) umożliwia nawodnienie tkanek i komórek, jest absolutnie niezbędnym warunkiem tego nawodnienia. Sama woda nie da nic, przeleci tylko przez nerki. Uzupełnianie braków wody w organizmie możliwe jest tylko, jeśli w organizmie jest wystarczająca ilość soli. Sól dba też o równowagę elektrolitową.
  • Umożliwia prawidłowe funkcjonowanie serca, które potrzebuje soli, wapnia i innych mikroelementów, aby zmniejszyć ryzyko zawałów i arytmii. Reguluje tętno. Nie powoduje wzrostu ciśnienia.
  • Jest niezbędna dla prawidłowej pracy układu nerwowego, zapobiega bezsenności, bólom głowy.
  • Przy ataku astmy czy alergii pomóc może położenie kryształka lub szczypty soli kopalnej na język (dobrze popić wodą) ze względu na działanie przeciwhistaminowe.
  • Bez suplementacji solą organizm potrzebuje znacznie więcej wysiłku do przerabiania pokarmu i trudnej odbywają się w nim wszystkie biochemiczne reakcje.

Jak najlepiej przyjmować prawdziwą sól kopalną opisują m in. Borys Bołotow i Iwan Nieumywakin w swoich książkach. Co należy zrobić?

  • Codziennie rano po przebudzeniu brać kryształek lub szczyptę naturalnej szarej lub różowej niejodowanej soli np. kłodawskiej i ssać ją aż do rozpuszczenia, popijając szklanką lub dwoma szklankami wody. Nawadniamy w ten sposób organizm po nocy i przygotowujemy żołądek i jelita do trawienia.
  • W ciągu dnia ssać kryształek lub szczyptę naturalnej soli zaraz po posiłku oraz 30 min do godziny po posiłku. Takie postępowanie nie tylko eliminuje kłopoty z trawieniem i wchłanianiem, ale wpływa na zwiększenie ilości młodych komórek. Kryształki soli można nosić ze sobą np. do pracy.
  • Między posiłkami (min. 1,5h – 2h przed/po posiłku) kryształek lub szczyptę soli popić szklanką lub dwoma szklankami wody. Sól można też w tej wodzie uprzednio rozpuścić, jeśli ktoś woli. Takie postępowanie zapewnia trwałe nawodnienie komórek i tkanek.

Sól możemy przyjmować w podany sposób ok 10 razy dziennie. Oczywiście potrawy solimy normalnie, solą naturalną niejodowaną, najlepiej po ugotowaniu. Borys Bołotow, geniusz z Ukrainy, zaleca nawet solenie niektórych owoców, takich jak arbuz, melon czy ananas.

Mam nadzieję, ze powyższe wskazówki okażą się pomocne w życiu zgodnie z naturą i zachowaniu zdrowia. Nie jest to oczywiście porada lekarska i każdy sam powinien je ocenić. Wszystkim życzę zdrowia i powodzenia.