typex.info

ZIEMIA

Akash komentuje eksperyment z balonem

Reading Time: 2 minutes Prawda kontra medialne ścieki.

17/10/23 2 min

Akash komentuje eksperyment z balonem

Reading Time: 2 minutes

W połowie września Akash, popularny polski raper i muzyk, wraz ze swoimi współpracownikami przeprowadził eksperyment mający zweryfikować oficjalną wiedzę na temat kształtu Ziemi. Artysta postanowił sprawdzić, czy rzekomą krzywiznę Ziemi widać z ogromnej wysokości. Wysłał więc balon stratosferyczny na wysokość ponad 36-ciu kilometrów.

W koszyku balonowym umieszczono kilka kamer, również taką z obiektywem standardowym, który nie zniekształca rejestrowanego obrazu. Kamera ukazała płaski horyzont na wysokości wzroku 360 stopni wokół obserwatora. Dokładniejsze dane wraz z innymi obserwacjami pojawią się w przygotowywanym filmie dokumentalnym.

Akcja odbiła się głośnym echem w mainstreamowych kanałach ściekowych. Muzyk spotkał się z odrażającą reakcją szyderstwa i nienawiści systemowego betonu i armii trolli. Kilka dni po przeprowadzeniu badania raper opublikował komentarz wideo, w którym naświetlił eksperyment, swoje motywy i obecną sytuację.

Dotychczas powszechnie uważano, że domniemaną krzywiznę Ziemi widać już z wysokości samolotu rejsowego (10-11 kilometrów), jednak żadnej krzywizny nie uświadczono. System zatem stwierdził, że wysokość musi być trzykrotnie większa. Kiedy i ten warunek został spełniony, a krzywizny dalej nie było widać, system uznał, że to również jest za mało. Teraz oczekuje wysokości 60-ciu, a nawet stu kilometrów. Tak naprawdę nie chodzi o wysokość, tylko o zasadę – zawsze będzie za nisko, bez względu na to, jak wysoko się wzniesiemy.

Akash jest pierwszym polskim muzykiem, który odważył się mówić prawdę o otaczającym nas zbrodniczym i upadlającym systemie kłamstwa i manipulacji. W jego twórczości nie znajdziesz roznegliżowanych panienek, neonowych klubów nocnych i sportowych samochodów. Ten gość nie zajmuje się tego typu sprawami. 

Akash tworzy muzykę niosącą światło i głoszącą niełatwą prawdę na temat świata. To przesłanie o rzeczach, których prawie żaden muzyk nie chce poruszać, by nie narazić się na ostracyzm własnego środowiska.