typex.info

NWO

Event 201, czyli wprowadzenie do pandemii

Reading Time: 2 minutes Na pół roku przed ogłoszeniem pandemii, wiedziano już o wszystkim, co nastąpi.

25/11/22 2 min

Event 201, czyli wprowadzenie do pandemii

Reading Time: 2 minutes

Jest 19 października 2019 roku, dokładnie pięć miesięcy przed wybuchem „pandemii”. W Nowym Jorku odbywa się jeden z najdziwniejszych spektakli w historii – Event 201. Według opisu organizatorów było to „ćwiczenie odzwierciedlające scenariusz hipotetycznej, ale naukowo wiarygodnej pandemii nowej odmiany wirusa”. Nazwano go roboczo CAPS – Coronavirus Associated Pulmonary Syndrome – czyli koronawirus atakujący system oddechowy. Patogen miał powodować objawy przypominające grypę, które finalnie prowadzą do zapalenia płuc.

Uczestnicy tej kuriozalnej konferencji musieli podejmować strategiczne decyzje radzenia sobie z teoretyczną epidemią na kolejnych etapach jej trwania. W trakcie kilkugodzinnej narady zastanawiano się, jak „utrzymać potencjalnego wirusa na rynku” i w jaki sposób na nim zarabiać, a także co zrobić, by zyski były jak największe. Pojawiły się nawet tabelki symulujące sposób liczenia i rejestrowania zachorowań, do bólu przypominające późniejsze raporty WHO.

Uczestnicy konferencji Event 201

Dyskutanci zastanawiali się, w jakim stopniu ocenzurować internet w czasie epidemii, jakie treści usuwać, żeby ludzie nie wpadli w panikę. Poruszono kwestie „niepoprawności” social mediów i wysnuto wniosek, że w czasie kryzysu trzeba będzie przemodelować ich funkcjonowanie z opiniotwórczych na czysto technologiczne. Dużo mówiło się o fake newsach i konieczności kupowania całych redakcji, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gwoździem programu była instrukcja postępowania zakładająca potrzebę publicznego dystansowania się, używania maseczek ochronnych i korzystania ze środków dezynfekujących. Uczestnicy rozmowy zgodnie przyznali, że WHO dostanie nadzwyczajne uprawnienia międzynarodowe, dzięki którym na bieżąco będzie regulować zasady życia społecznego w każdym ONZ-owskim kraju objętym kwarantanną. Dokładne wskazówki kontroli miały być przekazywane ministerstwom zdrowia wszystkich krajów członkowskich.

Event 201 zorganizowały takie podmioty jak World Economic Forum, Rockefeller Foundation, Bill & Melinda Gates Foundation, Bloomberg School & Public Health, John’s Hopkins Center for Health Security, United Nations Foundation, WHO, CDC i CIA. W wydarzeniu wzięli udział także dyrektorzy firmy Johnson & Johnson oraz przedstawiciele chińskich firm biotechnologicznych.

Nie ulega kwestii, że oni wtedy już o wszystkim wiedzieli. Mówimy tu o ludziach będących w stałym kontakcie z amerykańskim wywiadem, który tego dnia z pewnością dysponował wiedzą na temat nowej odmiany wirusa w Hubei. Celem tego medialnego show było najzwyklejsze zaprogramowanie społeczeństwa na przyszłe wydarzenia. Jest po prostu za dużo uderzających podobieństw między tematami „szkolenia”, a tym, co działo się potem. Można przewidzieć jedną trzecią przyszłych zdarzeń, można przewidzieć nawet połowę. Ale jeśli ktoś potrafi zobaczyć przyszłość ze stuprocentową dokładnością, to znaczy, że niczego nie przewidział – on te wydarzenia stworzył.