typex.info

NWO

Monopol mediów został złamany

Reading Time: 2 minutes Sami się przyznali.

28/01/24 2 min

Monopol mediów został złamany

Reading Time: 2 minutes

Ostatni szczyt Światowego Forum Ekonomicznego w Davos upłynął pod szyldem malkontenctwa i płaczu nad obecną sytuacją mainstreamowych mediów. Generalnie rzecz ujmując, światowi krezusi żalą się, że ich rola w przekazywaniu informacji nie jest już wiodąca, a ludzkość zaczyna się od nich odwracać. Winą za taki stan rzeczy obarczono “siejące dezinformację platformy mediów społecznościowych i populistów politycznych pokroju Donalda Trumpa“.

Podczas dyskusji zatytułowanej “Obrona prawdy” (notabene Prawda była najważniejszą gazetą ZSRR) redaktor naczelna The Wall Street Journal, Emma Tucker, przyznała elitom Davos, że “tradycyjne media nie są już właścicielami faktów”, a ludzie są znacznie bardziej skłonni kwestionować to, co podają jako prawdę.

“Myślę, że istnieje bardzo specyficzne wyzwanie dla starszych marek, takich jak New York Times i Wall Street Journal. Jeśli cofniemy się naprawdę nie tak dawno temu, byliśmy właścicielami wiadomości. Byliśmy strażnikami i w dużej mierze posiadaliśmy również fakty. Jeśli napisano coś w Wall Street Journal, New York Times, to był to fakt. W dzisiejszych czasach ludzie mogą korzystać z różnych źródeł wiadomości i znacznie częściej wątpią w to, co mówimy” – stwierdziła.

Podczas tej samej dyskusji Věra Jourová, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, skarżyła się, że wzrost dezinformacji stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Oczywiście zwalono to wszystko na Ruskich, klasyka gatunku: “Częścią rosyjskiej doktryny wojskowej było to, że rozpoczną wojnę informacyjną, a my znajdujemy się w niej teraz. Dezinformacja jest bardzo potężnym narzędziem. W Unii Europejskiej koncentrujemy się na poprawie systemu, w którym ludzie będą prawidłowo rozumieć fakty. Nie mówimy o opiniach. Nie poprawiamy niczyich opinii ani języka. Chodzi o fakty”.

Na początku zeszłego tygodnia, Jourová spędziła czas w Davos spotykając się z szefami takich firm jak YouTube i Meta (właściciel Facebooka), upewniając się, że “grają zgodnie z zasadami”, podczas gdy jej szefowa, Ursula von der Leyen, wezwała do nadrzędnej globalistycznej kontroli nad przepływem wszystkich informacji w erze cyfrowej. Tego samego domaga się szef World Economic Forum, Klaus Schwab.

źródło:
https://babylonianempire.wordpress.com/