typex.info

SYSTEM

Ostatni wywiad z Aaronem Russo

Reading Time: < 1 minute Mit amerykańskiego snu.

8/05/23 < 1 min

Ostatni wywiad z Aaronem Russo

Reading Time: < 1 minute

Poniżej wrzucam ostatni wywiad, jakiego w swoim życiu udzielił Aaron Russo – słynny amerykański biznesmen i producent filmowy. Rozmowę z nim przeprowadził Alex Jones, założyciel alternatywnej stacji Info Wars. Wywiad przeprowadzono w 2007 roku. Niedługo po emisji nagrania Aaron Russo zmarł – dokładnie 24 sierpnia 2007. Miał 64 lata.

Aaron Russo był wielokrotnie nagradzanym producentem i reżyserem filmowym. W czasie swojej barwnej kariery administracja rządowa wielokrotnie rzucała mu kłody pod nogi, wskutek czego postanowił zaangażować się w politykę. Kandydował na gubernatora Nevady, założył Partię Konstytucyjną, a w 2004 roku ubiegał się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kres jego dalszym planom politycznym i filmowym położyła choroba nowotworowa. Mimo to w roku 2006 podjął się wyreżyserowania i wyprodukowania filmu dokumentalnego America: Freedom to Fascism.

Niestety jakość nagrania poniższego materiału pozostawia wiele do życzenia, gdyż jest w bardzo niskiej rozdzielczości (144p). Lepszej kopii z tłumaczeniem na język polski póki co nie ma. W przyszłości postaram się przetłumaczyć ten wywiad własnoręcznie i wkleić do oryginału amerykańskiego. W wywiadzie żółte napisy, czyli stara foliarska szkoła.