typex.info

NWO

Pentagon daje fortunę laboratorium Johna Hopkinsa

Reading Time: < 1 minute Niekontrolowany przepływ pieniędzy między sektorem państwowym a prywatnym.

19/12/22 < 1 min

Pentagon daje fortunę laboratorium Johna Hopkinsa

Reading Time: < 1 minute

W sierpniu tego roku Departament Obrony USA przekazał ponad 10 miliardów dolarów Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Kontrakt obejmuje badania, rozwój, testy i ocenę technologii wojskowych.

Jak napisano w oficjalnym oświadczeniu, ośrodek ma się zająć “zadaniami w jego podstawowych obszarach kompetencji, w tym strategicznych testach i ocenie systemów, takich jak bezpieczeństwo okrętów podwodnych, nauka i inżynieria kosmiczna, systemy bojowe i pociski kierowane, obrona powietrzna i przeciwrakietowa oraz projekcja energii, technologia informacyjna, a także symulowanie, modelowanie i analizy operacyjne oraz związane z tym badania, rozwój, testy i oceny”.

Sala wejściowa Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johna Hopkinsa.

Zgodnie z warunkami umowy podstawowej prace powinny się zakończyć w sierpniu 2027 roku. Jeśli jednak konieczne będzie rozpatrzenie wszystkich punktów zlecenia, potrwać to może nawet do sierpnia 2032.

Laboratorium Fizyki Stosowanej Johna Hopkinsa współpracuje z Pentagonem od dawna. Ośrodek znajduje się w Laurel, w stanie Maryland, niecałą godzinę jazdy od Dowództwa Badań i Rozwoju Medycznego Armii Stanów Zjednoczonych. Bliskość rockefellerowskiego instytutu badawczego od laboratoriów wojskowych raczej nie jest przypadkowa.

U.S. Army Medical Research and Development Command