typex.info

NWO

Polska wydaje fortunę na Ukrainę

Reading Time: 2 minutes Ocieramy się o surrealizm.

17/04/23 2 min

Polska wydaje fortunę na Ukrainę

Reading Time: 2 minutes

Polska wydała łącznie na “pomoc Ukrainie” już 50 mld złotych, co stanowi 2% polskiego PKB – powiedziała minister finansów, Magdalena Rzeczkowska, podczas dyskusji think-tanku Atlantic Council w Waszyngtonie. Dodała, że wydatki te są konieczne, bo “Ukraina walczy za przyszłość Polski”.

Na co poszły te pieniądze? Zdaniem szefowej resortu finansów na wiele różnych spraw: od przyjęcia uchodźców i uchwalenia dla nich pakietu udogodnień, przez pomoc humanitarną i wojskową.

“Całkowita kwota wydatków na Ukrainę wynosi 2 procent naszego PKB, tj. 50 mld złotych, więc to jest naprawdę ważna pozycja w naszym budżecie – oceniła Rzeczkowska. Zaznaczyła przy tym, że choć Polska nie otrzymała przeznaczonych na to środków z Unii Europejskiej, to “mimo wszystko, jest to coś, co trzeba zrobić, bo Ukraina walczy za naszą przyszłość, za nasze wartości i za naszą wolność”.

To wszystko oznacza, że w ciągu ostatniego roku polski rząd wydał na wojnę na Ukrainie 10 miliardów więcej niż wydaje na świadczenia socjalne 500+ (te kosztują 40 miliardów rocznie). Z pieniędzy podatnika płynie rzeka pieniędzy na finansowanie wojny, z którą Polska nie ma nic wspólnego.

Od razu wszystkich uczulam, że jest to oficjalne info rządowe. Jest więc niemal pewne, że ta kwota jest drastycznie zaniżona. Prawdziwa wielkość musi być znacznie wyższa, może nawet dwukrotnie.

Niebawem ruszy budowa jedwabnego szlaku – sieci nowych połączeń szybkiej kolei z Chin przez Rosję do Europy. Wszystkie państwa, które się do niego przyłączą, zarobią masę pieniędzy na dynamicznym przyspieszeniu wymiany handlowej. Polska nie będzie w tym uczestniczyć, bo jej nie wolno. Jesteśmy skazani na bycie sługą Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Interesujące jest to, jak politycy partii rządzącej (i prawie całej opozycji też) piorą mózgi swoim obywatelom, wmawiając, że im większe zaangażowanie Polski w wojnę, tym dla nas lepiej, bo “robią to dla naszego bezpieczeństwa”. Czy przypadkiem nie to samo mówili podczas tak zwanej pandemii koronawirusa, gdy wyłączyli gospodarkę i system opieki zdrowotnej?

“Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła”.
– George Orwell, “Rok 1984”.

napisano na podstawie:
https://www.money.pl/gospodarka/tyle-wydalismy-na-pomoc-ukrainie-minister-finansow-zdradza-kwote-6887573953661888a.html