typex.info

NWO

Soros przejmuje Rzeczpospolitą

Reading Time: < 1 minute Dlaczego to jest niebezpieczne?

19/09/23 < 1 min

Soros przejmuje Rzeczpospolitą

Reading Time: < 1 minute

Holenderska spółka Pluralis B.V. nabyła 57 procent Gremi Media S.A., dzięki czemu od teraz kontroluje wydawcę takich dzienników jak Rzeczpospolita oraz Parkiet. Głównym udziałowcem spółki jest światowy potentat medialny George Soros.

O transakcji poinformowała agencja Bloomberga. Akcjonariuszem nowego właściciela wydawcy jest fundusz miliardera i filantropa George’a Sorosa – Soros Economic Development Fund. Transakcja kosztowała około 33 miliony złotych.

Od 2011 roku głównym akcjonariuszem Gremi Media była spółka KCI należąca do polskiego biznesmena i producenta filmowego Grzegorza Hajdarowicza. Bloomberg informuje, że przedsiębiorca wielokrotnie narzekał na presję polityczną na rynku medialnym.

Dlaczego nie da się przejść obok tego wydarzenia obojętnie? Dlatego że Rzeczpospolita jest jednym z największych dzienników opiniotwórczych w Polsce, a George Soros słynie z propagowania skrajnie lewicowych ideologii. To globalista i sojusznik Światowego Forum Ekonomicznego. Był jednym z mocodawców Billa i Hilary Clintonów oraz Baracka Obamy. Bardzo prawdopodobne więc, że Rzeczpospolita stanie się takim TVN-em wśród gazet.

Soros należy do wąskiej grupki najpotężniejszych oligarchów na świecie. Zawsze występuje w imieniu tak zwanej demokracji i zawsze przy okazji zarabia miliardy. Ten arcybogaty starzec posiadł nieznaną dotychczas w świecie demokratycznym władzę. Jest niekwestionowanym zagrożeniem dla ludzkości, bowiem wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii i Boga, za to oparty na nieustannych spekulacjach walutowych, materializmie i postkomunizmie. A teraz przejmuje jedną z największych gazet w Polsce. To kolejny dowód na to, że wojna o umysły jest największą wojną.