typex.info

NWO

Wyciekł bardzo dziwny dokument FBI

Reading Time: 2 minutes Agenda deep state czy przeciek kontrolowany?

27/02/23 2 min

Wyciekł bardzo dziwny dokument FBI

Reading Time: 2 minutes

Wydział FBI w Richmond zamierza chronić mieszkańców Wirginii przed zagrożeniem “białą supremacją”, która rzekomo miała znaleźć schronienie wśród katolików preferujących mszę łacińską. Analityk wywiadu z biura terenowego FBI w Richmond ujawnił ten fakt 23 stycznia 2023 w przygotowanym przez siebie raporcie wywiadowczym dotyczącym Agresywnych Ekstremistów Motywowanych Rasowo lub Etnicznie. Z dokumentu wynika, że FBI może “złagodzić zagrożenie ze strony radykalnych tradycjonalistycznych katolików” poprzez rekrutację źródeł wewnątrz Kościoła Katolickiego.

Katolicy są niebezpieczni

Akronim opatrzono następującym przypisem autora: ”RTC (Radical Traditional Catholics) z reguły odrzucają II Sobór Watykański”. Pracownik Biura dokonuje tu założenia, że preferowanie katolickiej mszy po łacinie zamiast języka narodowego oraz szereg bardziej tradycyjnych poglądów na inne religie świata “może być równoznaczne z wyznawaniem ideologii antysemickiej, antyimigracyjnej, anty-LGBTQ i ideologii białej supremacji”.

Tenże autor stosuje tu rozróżnienie pomiędzy tradycyjnymi katolikami (preferującymi tradycyjną mszę łacińską i nauki sprzed Soboru Watykańskiego II) a RTC, którzy popierają “bardziej ekstremistyczne przekonania ideologiczne oraz brutalną retorykę”. Wnikliwy czytelnik może się zastanawiać, z jakich powodów autor uważa, że tego rodzaju podziały istnieją i czy istnieją dowody na “ekstremistyczną i brutalną retorykę wewnątrz Kościoła Katolickiego”. Notatka analityka nie podaje konkretów.

Podczas analizy raportów FBI należy zawsze zwrócić uwagę na źródła. Omawiany dokument został sprawdzony i zatwierdzony do publikacji przez głównego radcę prawnego wydziału FBI w Richmond, który jest najwyższym rangą prawnikiem Biura. Zamieszczone na końcu dokumentu załączniki odnoszą się do szeregu artykułów autorstwa Southern Poverty Law Center (SPLC). Na przykład, załącznik D jest bezpośrednią kopią listy Radical Traditional Catholicism Hate Groups – tzn. ultra katolickich grup nienawiści, łącznie z adresem internetowym, do którego uzyskano dostęp. Wydaje się, że  SPLC jest źródłem dla przekonań analityka wywiadu, że RTC istnieją i że są antysemitami.

Opis SPLC w odniesieniu do tejże “grupy nienawiści” stwierdza, że “RTC mogą stanowić największą pojedynczą grupę groźnych antysemitów w Ameryce”. Stwierdzono także, że “RTC wyznają skrajnie konserwatywne ideały społeczne w odniesieniu do kobiet”. Nie podano jednak liczby wyznawców rzekomej ideologii, nie wskazano też żadnych przypadków przemocy. W świecie wywiadu po stwierdzeniach niemających ustalonych dowodów często pojawia się akronim NFI, czyli “No Further Information”, aby wskazać, że jest to opinia mało wiarygodna lub nieuzasadniona.

Biuro oficjalnie zamyka sprawę

Zdaniem CNA (Cathloic News Agency) szybko po tych doniesieniach FBI usunęło z sieci raport ujawniający wszczęcie dochodzenia przeciwko katolikom tradycjonalistom. Dokument z 8 lutego 2023 wskazujący na rozpoczęcie dochodzenia w sprawie “radykalnych tradycjonalistów katolickich i ich możliwych powiązań ze skrajnie prawicowym ruchem białych nacjonalistów” został oficjalnie skasowany. FBI odpowiedziało, że dokument usunięto, gdyż “nie spełnia naszych rygorystycznych standardów”.

W takich sytuacjach zawsze należy zadać sobie pytanie o cel przyświecający środkom – czy coś faktycznie wyciekło (w sensie służby zostały przyłapane na kolejnej operacji) czy raczej był to tak zwany przeciek kontrolowany, czyli wszystko zostało celowo spreparowane po to, by odwrócić uwagę opinii publicznej od znacznie poważniejszej operacji, którą w danym momencie się przeprowadza.

źródło:
https://babylonianempire.wordpress.com/