typex.info

NWO

Początek końca samochodów spalinowych

Reading Time: < 1 minute Kolejny etap wdrażania Nowego Porządku.

16/02/23 < 1 min

Początek końca samochodów spalinowych

Reading Time: < 1 minute

Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie zakazu sprzedaży i produkcji samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku. Dotyczy to zarówno benzyniaków jak i diesli. Prawo obejmie wszystkie państwa należące do wspólnoty UE. Za dwanaście lat nie będzie więc można kupić, sprzedać ani zarejestrować samochodu spalinowego.

Przepisy zakładają też ograniczenie emisji CO2 przez nowe samochody do poziomu 55% (aktualnie jest 37,5%) do 2030 roku. Zaproponowano również tzw. kamienie milowe dla samochodów ciężarowych, autobusów dalekobieżnych i miejskich. Te ostatnie od 2030 roku mają być całkowicie bezemisyjne.

Nowe prawo wywołało burzliwą dyskusję w Parlamencie Europejskim. Za wprowadzeniem ustawy głosowało 340 europosłów, 279 było przeciwnych, 21 wstrzymało się od głosu. Samochody spalinowe mają zostać zastąpione elektrycznymi, co jest dość kuriozalne, biorąc pod uwagę fakt, że większość państw UE pozyskuje energię prądową z elektrowni węglowych.

Nowo ustanowione prawo jest częścią pakietu Fit for 55, czyli zestawu “reform” gospodarczych i legislacyjnych ukierunkowanych na “walkę ze zmianami klimatycznymi”, który Komisja Europejska przedstawiła w połowie lipca. Czy nowe prawo obejmie również zakaz latania prywatnymi samolotami pasażerskimi? Tutaj znajdziesz bardzo dobry materiał o szwindlu dotyczącym tzw. globalnego ocieplenia.